ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
ДЕРЖАВНИЙ НУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР З ЯДЕРНОЇ
ТА РАДІАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ
СЛАВУТИЦЬКА ФІЛІЯ

  
Головна
Історія філії
ДНТЦ ЯРБ

Славутич з‘явився на карті України у 1987 році, після найбільшої техногенної катастрофи - аварії на Чорнобильській АЕС, і на даний час є містом, в якому накопичений унікальний інженерно-технічний потенціал. Ним є спеціалісти, що мають досвід роботи на інших об‘єктах атомної енергетики колишнього СРСР, які приймали участь у ліквідації наслідків аварії, а зараз вирішують проблеми виводу енергоблоків з експлуатації и перетворення Об‘єкту „Укриття” в екологічно безпечну систему.

Значна роль в забезпеченні безпечності процесів, які реалізуються на майданчику ЧАЕС, належить виваженій політиці Державного Комітету ядерного регулювання України. Його науково-технічну підтримку виконує Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, частиною якого і стала Славутицька філія, створена у 1995 році.

Персонал філії має високий освітній рівень і кваліфікацію: 90% працівників мають одну або дві вищі освіти, пов‘язані з ядерними технологіями, системами якості та радіаційної безпеки, наукові ступені); використовуючи сучасну технічну базу здатен виконувати поставлені завдання на найвищому інтелектуальному і технічному рівні.

За час свого існування Славутицька філія розвинулась в найбільший відокремлений підрозділ ДНТЦ ЯРБ. Традиційними (з моменту створення) для філії напрямками діяльності стали науково-технічна підтримка та експертний супровід з питань нормативного регулювання і забезпечення якості у сфері використання ядерної енергії. З недавнього часу, з урахуванням близького розташування Зони відчуження і визначення нових пріоритетів в політиці Держатомрегулювання України, в Славутицькій філії був відкритий новий напрямок з науково-технічного супроводження регулюючої діяльності з питань безпечного поводження з радіоактивними відходами.

В результаті своєї діяльності Славутицька філія мала успішні ділові стосунки з багатьма партнерами за різними напрямками. Ними стали українські атомні електростанції (Чорнобильська, Рівненська, Хмельницька, Запорізька), НАЕК «Енергоатом», державні комітети, науково-дослідні інститути, будівельні компанії, ДНСК „Радон”, а також зарубіжні партнери, такі як Компанія "Технікатом" (Франція), Тихоокеанська Північнозахідна Національна Лабораторія (США, Річланд), фірма GRS mbH (Німеччина), компанія RISKAUDIT I.P.S.N/GRS International (Франція), та інші.

Спираючись більш ніж на десятирічний досвід і високий рівень технічної оснащеності, колектив Славутицької філії ДНТЦ ЯРБ, сподівається на закріплення і розвиток своєї діяльності, на розширення взаємовигідних ділових стосунків з усіма зацікавленими партнерами і міськими органами самоврядування.


Мета діяльності

Наукова-технічна та експертна підтримка Держатомрегулювання з питань регулювання ядерної та радіаційної безпеки в частині поводження з радіоактивними відходами, відпрацьованим ядерним паливом, зняття з експлуатації ядерних установок та фізичного захисту.


Філія має підрозділи
  • Відділ науково-технічної підтримки зняття з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами
  • Нормативно-аналітичний відділ
  • Відділ технічних систем і засобів

Філія виконує
  • Створення науково-технічної продукції (НДДКР)
  • Науково-технічні та аналітичні роботи
  • Розробку і корегування нормативних документів та методик
  • Роботи з удосконалення нормативно-правової бази в рамках міжнародних проектів
 | Copyright © 2007 |  Автор: Кирпель Віталій Володимирович |  Написати адміністратору | 

Зробити стартовою Написати листа Добавити в избранное Російська мова Українська мова Англійська мова